En İyi Ahşap Mutfak Masası Fikirleri

Mutfak dekorasyonunun olmazsa olmaz mobilyalarından biri mutfak masasıdır. Samimi ve rahat bir ortam oluşturmak isteyenlerin tercihi mutfak masaları, gün içerisinde sıklıkla kullanıldığı için dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Bu nedenle satın alma aşamasında yalnızca dekorasyona olan uyumuna değil, işlevsel özelliklerine de dikkat edilmelidir. Uzun yıllar boyunca zarar görmemeleri ve estetik görünümleriyle ahşap mutfak masası takımı, evlerinizin en keyifli köşelerinden birini tasarlama noktasında sizlere yardımcı olacaktır. Özellikle yüksek kalitede malzeme kullanımına ve doğallığa önem verenlerin tercihi bu mobilyalar, keyifli kahvaltı ve akşam yemeklerinin yanında farklı aktivitelerinizi yapabileceğiniz alanlara dönüşecektir. 

Bu yazımızda, mutfak dekorasyonu konusunda araştırma yapanlara ve şık dekorasyonların vazgeçilmezi ahşaptan üretilen mobilyalarla ilgili fikir almak isteyenlere yardımcı olacağız. En iyi mutfak masası fikirleri için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşte detaylar… 

Ahşap Mutfak Masası Modelleri

Ahşap mobilyalar, hem geleneksel dekorasyonlardan hoşlananların hem de modern tasarımlara imza atmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Sanılanın aksine asla modası geçmeyen ürünlerden biri olan ahşap mutfak masası modelleri, uzun yıllar kullanıma uygundur. Fakat bunun için güvenilir firmalar tarafından üretildiğinden ve kaliteli malzeme kullanıldığından emin olunması gerekmektedir. Sizler için özel olarak da tasarlanabilen mutfak masası ahşap ise mekanın havasını tamamen değiştirecektir. Şimdi mutfak dekorasyonu sürecinizde fikir edinmenize yardımcı olacak birkaç öneride bulunalım.  Modern mutfak masası modelleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eskitme mutfak masası ahşap malzemeden üretildiğinde, geleneksel tasarımlardan hoşlananların vazgeçilmezlerinden olacaktır.
 • Açık ve ferah mekan tasarlamak isteyenlerin tercihi ahşap beyaz mutfak masası modelleridir. 
 • Alanın işlevsel kullanımıyla ilgili dekorasyon önerileri arayanlar için ahşap yuvarlak mutfak masası uygun modellerdendir. 
 • Renk uyumu yakalama konusuna önem veren kişiler, mutfak masası takımı ahşap ise satın almayı tercih etmektedir. 
 • Doğallık ve dayanıklılık arayışında olanlar için ise masif ahşap masa modeli en uygun seçeneklerdendir. 

Mutfak Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak masası almaya karar verenlerin, belirli konularda dikkatli olması gerekmektedir. Aksi halde istedikleri ve hayal ettikleri tasarımlara ulaşmaları zor olacaktır. En iyi mutfak masasını bulma konusunda aklınızdan çıkarmamanız gereken birkaç önemli ipucu şu şekildedir:

 • Mutfağın detaylıca incelenmesi ve uygun alan oluşturulması
 • Aydınlatma tercihleri
 • Doğru ve genel dekorasyona uyumlu aksesuar tercihleri
 • Kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanımı
 • Doğal kuruma süreci tamamlanan mutfak masası modelleri 
 • Kişiye özel olarak hazırlanan tasarımlar
 • Mekanın estetik görünmesi için doğru sandalye veya koltuk seçimi

Listedeki tüm ipuçlarına dikkat ederek mutfak masası araştırmaya başladığınızda, hayalinizdeki dekorasyonu yapabileceksiniz ve son moda kaliteli mobilyaları satın alacaksınız. Ek olarak, mutfak masası beyaz ahşap ise renk uygulamalarının doğru tekniklerle yapıldığından emin olmanızı ve ileride sorun yaşamamanız adına üreticilere danışmanızı öneririz. 

Ahşap Mutfak Masası Fiyatları

Mutfaklarında ahşaptan üretilen mobilyalara yer vermek isteyenlerin sıklıkla yönelttiği soruların başında fiyat bilgisi gelmektedir. Kişiye özel olarak tasarlanan ve ihtiyaca yönelik üretilen ahşap mutfak masaları için net bir bilgi vermek doğru olmayacak ve sizleri yanıltacaktır. Bu nedenle ahşap masa fiyatları için detaylıca konuşabileceğiniz ekibimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Böylece sizlere fiyat ve teslimat süreçleri konusunda anında yardımcı olabileğiz. Aynı zamanda harika tasarımlarınızı hayata geçirmeye başlayacağız. 

Sıkça Sorulan Sorular

Mutfak Masası Seçiminde En Önemli Etken Nedir?

Mutfak için ahşap masa seçiminde en önemli etken, üretilen malzemenin kalitesi ve dayanıklılığıdır. Bu iki özelliğe dikkat edilmeden satın alınan mobilyaların uzun süre kullanıma uygun olmadıkları rahatlıkla söylenebilir. 

Modern Mutfak Dekorasyonunda Ahşap Mobilyalara Yer Verilmeli Midir?

Ahşap, her ne kadar geleneksel bir malzeme olarak adlandırılsa da modern mutfak dekorasyonlarının vazgeçilmezlerindendir. Öyle ki son dönemin örnek mekan tasarımları incelendiğinde, sıklıkla ahşap mobilyalara; dolayısıyla ahşap mutfak masalarına da yer verildiği görülmektedir.

Ahşap Mutfak Masaları Yalnızca Mutfaklarda Mı Kullanılabilir? 

Mutfak masaları, genellikle mutfaklarda kullanılması nedeniyle bu isimle anılmaktadır. Oysaki ofisler başta olmak üzere çeşitli mekanların dekore edilme süreçlerinde de sıklıkla kullanıldıkları bilinmektedir.